دبیر كل مجمع خیرین سلامت كشور:

تنها ۲۰ درصد از مشكلات كشور مربوط به تحریم و مسائل خارجی است

تنها ۲۰ درصد از مشكلات كشور مربوط به تحریم و مسائل خارجی است

به گزارش گل چرم دبیر كل مجمع خیرین سلامت كشور اظهار داشت: ۲۰ درصد از مشكلات كشور مربوط به تحریم و مسائل خارجی است و مابقی مشكلات مربوط به ضعف مدیران و كم كاری آنها است.به گزارش گل چرم به نقل از مهر، حسینعلی شهریاری قبل از ظهر امروز چهارشنبه در آیین افتتاح پروژه های خیرین سلامت شهرستان دزفول در سالن شیخ انصاری دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار نمود: مجمع خیرین سلامت كشور در نظر دارد فعالیتهای نرم افزاری را آغاز كند و به سمت و سویی برود كه مردم كمتر گرفتار بیماری شوند.
وی با اشاره به اینكه با تدوین برنامه های كارشناسی، نباید بگذاریم مردم بیمار شوند، اضافه كرد: هیچ كشوری تابحال از پس هزینه های درمان برنیامده است و در گذشته مردم بر اثر بیماری های واگیردار فوت می كردند اما امروزه دلیل اغلب مرگ ومیرها بیماری های غیر واگیر همچون بیماری های قلبی و عروقی، فشارخون، دیابت، سرطان و خونریزی مغزی است.
دبیر كل مجمع خیرین سلامت كشور یكی از اشكالات اساسی كشور در زمینهٔ بیماری را چاقی عنوان نمود و اظهار داشت: علل اصلی مبتلا شدن به چاقی، تغذیه نامناسب و نبود تحرك است كه در این راستا ابعاد مختلف بحث تغذیه از نوع مواد غذایی تا سلامت محصولات باید مورد توجه قرار بگیرد.
شهریاری با اشاره به كمك ۷ هزار میلیارد تومانی مردم در حوزه درمان و سلامت، عنوان كرد: این كمك ها جدای از كمك های سمن های خیریه هستند كه سالانه چند هزار میلیارد از جانب خیرین برای درمان و سلامت مردم اهدا می شود.
وی در ادامه با اشاره به اینكه امروزه خانواده های زیادی زیر شلاق فقر گرفتار مشكلات شده اند، اظهار داشت: اگر وحدت و همدلی میان مسؤلان افزایش یابد اساسا شاهد كاهش مشكلات اقتصادی مردم خواهیم بود.
دبیر كل مجمع خیرین سلامت كشور افزود: اگر مسؤلان كشور اوضاع و شرایط را به درستی مدیریت و كنترل می كردند وضعیت كنونی پیش نمی آمد و به جرئت می توان گفت فقط ۲۰ درصد از مشكلات كشور مربوط به تحریم و مسائل خارجی است و مابقی مشكلات مربوط به ضعف مدیران و كم كاری آنها است كه لازم است با افزایش بصیرت و همدلی، این رویه تغییر كند.


منبع:

1398/09/20
17:21:21
5.0 / 5
5241
تگهای خبر: كالا , محصول , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
گل چرم