سخنگوی ستاد تنظیم بازار اعلام كرد:

گوجه فرنگی ارزان می شود

گوجه فرنگی ارزان می شود

به گزارش گل چرم سخنگوی ستاد تنظیم بازار كشور اظهار داشت: از ۲۵ آذر، محصولات گلخانه ای استان های مختلف كشور به بازار عرضه خواهد شد و بر این اساس، شاهد كاهش قیمت گوجه در بازار خواهیم بود.به گزارش گل چرم به نقل از مهر، محمد رضا كلامی در گفتگوی رادیویی، تصریح كرد: بعضی از محصولات مثل گوجه فرنگی در یك مقطع زمانی صرفا در یك استان قابل برداشت است كه این امر، باعث برهم زدن عرضه و تقاضا و در نهایت افزایش قیمت خواهد شد.
سخنگوی ستاد تنظیم بازار كشور افزود: از ۲۵ آذر محصولات گلخانه ای سایر استان ها به بازار عرضه خواهد شد و شاهد كاهش قیمت گوجه در بازار خواهیم بود.
كلامی در مورد تدابیر ستاد به منظور مدیریت انبار گوجه و توزیع در هنگام نیاز بازار اظهار داشت: متاسفانه بعضی از صیفی جات مثل گوجه قابلیت نگهداری در سردخانه ها را ندارد و محصول باید بلافاصله فرآوری شده و به رب تبدیل گردد.
ذخیره سازی ۵۳ هزار تن سیب و پرتقال شب عید
وی از تدابیر این ستاد در تنظیم بازار عید نوروز اطلاع داد و توضیح داد: بازار عرضه میوه هایی مثل سیب و پرتقال هم اكنون روند متعادلی را طی می كند و همین مساله باعث كاهش قیمت ها شده و ستاد با ورود به این مبحث ضمن ذخیره سازی محصول برای نیاز شب عید، از ضرر های احتمالی تولید كنندگان هم جلوگیری كرده است.
كلامی ضمن تاكید بر وجود تعداد مناسب سردخانه برای ذخیره سازی اضافه كرد: تابحال ۲۳۵۰۰ تن سیب درختی و ۳۰۰۰۰ تن پرتقال ذخیره سازی شده است.
وی از تشدید بازرسی و نظارت این ستاد در بازارها اطلاع داد و تصریح كرد: ما از تمام ظرفیت های این ستاد برای بازرسی ها بهره گیری كرده ایم و این تشدید نظارت ها تا نوروز و حتی تا آخر ماه مبارك رمضان ادامه خواهد داشت.
كلامی با اشاره به بخشنامه های جدید ستاد تنظیم بازار در مورد توزیع اقلام مورد نیاز مردم توضیح داد: در حدود ۷ هزار تن گوشت چرخ كرده با قیمت ۴۰ هزار تومان در اختیار فروشگاه های اتحادیه كارگری، كارمندی، فرهنگیان و روستائیان و هم در بعضی از فروشگاههای زنجیره ای قرار دادیم كه در اختیار هموطنان قرار گیرد.
وی اضافه كرد: ۵۰ هزار تن برنج هندی هم در اختیار استان ها قرار گرفته كه با نرخ ۶۷۰۰ تومان به دست مصرف كننده خواهد رسید. همینطور ۳۰ هزار تن روغن خام در اختیار كارخانجات روغن سازی قرار دادیم كه باوجود عرضه مناسب در بازار كنونی، در نظر داریم این محصول با كاهش قیمت ۱۵ درصدی در اختیار مصرف كننده قرار گیرد.
سخنگوی ستاد تنظیم بازار كشور افزود: فضای عرضه گوشت مرغ هم هم اكنون به شدت رقابتی است و حتی كمتر از قیمت مصوب به فروش می رسد.

1398/09/25
14:29:32
5.0 / 5
5033
تگهای خبر: اتحادیه , بازار , تولید , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان گل چرم
گل چرم