امروز با امضای یك سند كلید خورد

همكاری ایران و فائو در زمینه مدیریت مسائل سیل

همكاری ایران و فائو در زمینه مدیریت مسائل سیل

به گزارش گل چرم سند مدیریت پیش آگاهی و كنترل مسائل سیل با اعتبار ۳۶۰ هزار دلار بامداد امروز بین ایران و فائو به امضا رسید.به گزارش گل چرم به نقل از مهر، سند مشترك همكاری در زمینه ارتقای فناوری های پیش آگاهی و مدیریت مسائل و مشكلات سیل بامداد امروز بین معاونت آب و خاك وزارت جهاد كشاورزی و دفتر فائو در ایران به امضا رسید.
در این مراسم، علیمراد اكبری معاون وزیر جهاد كشاورزی اعتبار پروژه مذكور را ۳۹۵ هزار دلار عنوان نمود و اظهار داشت: تمام این اعتبار توسط سازمان خواروبار كشاورزی ملل متحد (فائو) تأمین می شود كه ۳۰ درصد آن برای خرید لوازم و تجهیزات موردنیاز و مابقی برای اموری مانند آموزش، ایجاد مشاركت بهره برداران و... صرف می شود.
اكبری خاطرنشان كرد: پروژه TPC با همكاری ارگان های كلیدی همچون دفتر منطقه ای بانكوك فائو، دفتر فائو در تهران، وزارت نیرو، سازمان هواشناسی، سازمان جنگل ها، دفتر مدیریت بحران و دفتر امور بین الملل وزارت جهاد كشاورزی انجام می شود.
وی با اشاره به امضای این توافقنامه اضافه كرد: با امضای این توافق، اجرای پروژه شروع می شود.
اكبری، بهبود امنیت غذایی و تغذیه ای در اراضی كشاورزی متأثر از سیل را همچون اهداف این پروژه عنوان نمود و اظهار داشت: انتقال تجربیات سایر كشورها به ایران در بحث مدیریت حوادث و خطرات طبیعی و آموزش بهره برداران و كارشناسان كشاورزی از دیگر اهداف این پروژه است كه ما طی ۶ دوره آموزشی و هر دوره ۳۵ نفر را با هدف افزایش تاب آوری در مواجهه با خطرات اقلیمی آموزش می دهیم.
معاون وزیر جهاد كشاورزی با اشاره به اینكه مدت اجرای این پروژه دو سال است، از اجرای پروژه دیگری در حوزه آب تحت عنوان سیدا اطلاع داد و اظهار داشت: این همكاری به صورت پایلوت در قزوین در شبكه ۸ هزار هكتاری انجام می شود كه اعتبار آن هم ۵۰۰ هزار دلار است و فائو این اعتبار را تأمین می كند.
به گفته اكبری، وزارت نیرو و سازمان حفاظت از محیط زیست در این پروژه همكاری می كنند.
در ادامه این مراسم، گرولد بودكر با اشاره به اینكه امیدوار هستم این پروژه با همكاری مسؤلان وزارت جهاد كشاورزی ایران به خوبی پیش رود، اظهار داشت: فائو ۱۳ تا ۱۴ درصد از كل بودجه خویش را صرف پروژه های TCP می كند و حداكثر ۵۰۰ هزار دلار می تواند برای هر پروژه بسته به منطقه ای كه قرار دارد اختصاص پیدا كند.
وی افزود: بعنوان مثال كشورهای شمال آمریكا و اروپا نمی توانند وارد این پروژه شوند.
نماینده فائو در ایران درباره اینكه آیا تحریم های آمریكا منجر به محدودیت همكاری فائو با جمهوری اسلامی در این عرصه نمی گردد، اظهار داشت: نوع همكاری هایی كه در این پروژه ها توسط فائو انجام می شود، مربوط به مسائل منطقه ای و ژئوپلیتیك نیست، ازاین رو مشمول تحریم هم نخواهد بود.
وی افزود: فائو تمام هزینه های این پروژه را پرداخت می كند و طرف مقابل تنها در حوزه زمان، تعهدات انجام كار و مسائلی از این قبیل سرمایه گذاری می نماید كه ما انتظار داریم این اقدامات از جانب دولت ها به خوبی صورت گیرد.

1398/09/27
14:54:32
5.0 / 5
5008
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
گل چرم