سرپرست وزارت جهاد كشاورزی:

خسارت سیلاب به بخش كشاورزی سیستان و بلوچستان جدی است

خسارت سیلاب به بخش كشاورزی سیستان و بلوچستان جدی است

به گزارش گل چرم سرپرست وزارت جهاد كشاورزی با اشاره به اینكه بنابر گزارش ها خسارت برای كشاورزان و باغداران جدی است، اظهار داشت: بطور قطع دولت ارزیابی خسارت را بررسی و بوسیله ستاد بحران اقدامات لازم صورت خواهد گرفت.به گزارش گل چرم به نقل از وزارت جهاد كشاورزی، عباس كشاورز سرپرست وزارت جهاد كشاورزی كه بمنظور بازدید از خسارت سیل اخیر به سیستان و بلوچستان سفر كرده است، در جمع خبرنگاران در چابهار اظهار نمود: امروز با همراهی رئیس جمهور به این استان سفر و از منطقه دشتیاری بازدید كردم و فرصتی دست داد تا در مناطقی با كشاورزان به صورت مختصر صحبت داشته باشیم.
وی بابیان اینكه در مدت یك و نیم ماه گذشته نیز سفری به سیستان و بلوچستان داشتم، اضافه كرد: در آن سفر نیز از مناطق كشاورزی و پروژه آبیاری این استان بازدید كردم و جلساتی هم در این خصوص با همكاران داشتم.
كشاورز با تاكید بر اینكه اهتمام می كنم در زمان سیل در منطقه حضورداشته باشم، تصریح كرد: در سیل استان گلستان ۲ بار و در سیل استان خوزستان ۳ بار در منطقه حاضر بودم.
وی با اشاره به سفر خود همراه با رئیس جمهور و هیئت دولت به استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: به سبب مشكلات كاری و هماهنگی با سفر رئیس جمهور، امروز به همراه سه نفر از معاونین وزارت جهاد كشاورزی در منطقه حاضر شده ام و معاونین وزارت جهاد كشاورزی از منطقه بازدید و گزارش هایی را دراین زمینه اعلام نموده اند.
سرپرست وزارت جهاد كشاورزی افزود: بنا بر گزارش ها خسارت برای كشاورزان و باغداران جدی است و دراین زمینه ما برآوردها را به وزارت كشور منعكس كردیم.
وی اضافه كرد: بطور قطع دولت ارزیابی خسارت را بررسی و بوسیله ستاد بحران اقدامات لازم صورت خواهد گرفت و من نگرانی از این بابت ندارم.
سرپرست وزارت جهاد كشاورزی درانتها به كشاورزان اشاره كرد: برای كشت محصولاتی نظیر سورگوم، ذرت و ماش بذر مورد نیاز آماده شده و در اختیارشان قرار خواهد گرفت.


منبع:

1398/11/01
18:52:55
5.0 / 5
5567
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
گل چرم