پوشاك استوك همسایه ها، بازار شب عید را تهدید می كند

پوشاك استوك همسایه ها، بازار شب عید را تهدید می كند

به گزارش گل چرم عضو هیات مدیره اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاك ایران با اشاره به اینكه قاچاق پوشاك هنوز عدد قابل توجهی است، اظهار داشت كه با عنایت به این كه بازار شب عید بهترین بازار پوشاك ایران است، عده ای به جهت اینكه سرمایه گذاری زودبازده داشته باشد كالای استوك را شب عید به كشور وارد می كنند كه این مسئله تهدیدی جدی برای تولیدكنندگان داخلی است.


مجید نامی در گفتگو با ایسنا وضعیت بازار پوشاك امسال را خوب توصیف كرد و اظهار داشت: سال جاری ممنوعیت واردات پوشاك و كاهش قاچاق به دنبال افزایش نرخ ارز، وضعیت تولید پوشاك را متحول كرد و تولید كنندگان برندهای ایرانی سال جاری وضعیت رضایت بخشی داشتند، اما به دنبال جو روانی بوجود آمده در آبان و دی بازار خرده فروشی كمی افت داشت كه با شروع خریدهای شب عید وضعیت بهتر می شود.
وی با اشاره به اینكه هم اكنون مشكل اصلی قدرت خرید مردم و جو روانی موجود در بازار است، درباره تأثیر واردات پوشاك از مناطق آزاد خاطرنشان كرد: هم اكنون مقدار زیادی پوشاك قاچاق از همه مرزها و همچون مناطق آزاد به كشور وارد می شود، به صورتی كه طبق آمار رسمی قاچاق پوشاك امسال یك میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار بوده كه هنوز مبلغ قابل توجهی است.
عضو هیئت مدیره اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاك ایران با اشاره به اینكه قاچاق پوشاك امسال نسبت به مبلغ دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلاری سال قبل كاهش داشته، خاطرنشان كرد: نكته مهم این است كه كالای قاچاق قشر متوسط و متوسط رو به پایین را هدف قرار می دهد كه تولید كنندگان هم در همان بازار فعالیت می نمایند.
نامی همینطور با اشاره به اینكه هر ساله در فصل های مختلف افرادی از داخل كشور پوشاك استوك كشورهای همسایه بخصوص تركیه و دبی را با قیمت پایین به ایران وارد و در بازار عرضه می كنند، اظهار داشت: این مساله تهدیدی جدی برای تولیدكنندگان داخلی است؛ ازاین رو باید به دنبال راهكاری باشیم كه راه قاچاق به صورت كلی بسته شود.
وی ادامه داد: واردات و فروش كالای استوك در تمام طول سال انجام می شود، اما با عنایت به این كه بازار شب عید بهترین بازار پوشاك ایران است، عده ای به جهت اینكه سرمایه گذاری زودبازده داشته باشد كالای استوك را شب عید به كشور وارد می كنند.
عضو هیئت مدیره اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاك ایران با اشاره به اینكه كالای استوك، پوشاكی است كه از فصل آن گذشته، ازاین رو از سطح بازار جمع شده و با مكانیزم هایی به صورت عمده و حراجی به كشورهای دیگر فروخته شده، خاطرنشان كرد: در دوبی مكان هایی وجود دارد كه پوشاك استوك از همه كشورها جمع می شود، به صورت فله و تناژی و با قیمت نازل در آن جا فروخته می شود؛ سپس در كشور مقصد جداسازی و در فروشگاه ها عرضه می شود.1398/11/18
14:39:18
5.0 / 5
5783
تگهای خبر: اتحادیه , بازار , تولید , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لینک دوستان گل چرم
گل چرم