اعیاد و عزاداری ها علت گرانی دام وگوشت نیست پای دلالان درمیان است

اعیاد و عزاداری ها علت گرانی دام وگوشت نیست پای دلالان درمیان است

به گزارش گل چرم مدیرعامل اتحادیه دامداران با اشاره به اینكه كمبودی در زمینه تأمین دام و گوشت در كشور نداریم، اظهار نمود: علت گرانی گوشت و دام در مراسم ها (اعیاد و عزاداری) دلالان و واسطه گران هستند.


سعید سلطانی در گفتگو با اشاره به اینکه دام و گوشت در کشور به اندازه کافی و حتی مازاد هم وجود دارد، اظهار نمود: هم اکنون متوسط قیمت دام سنگین ۲۸ هزارتومان و متوسط قیمت دام سبک هم ۳۶ تا ۳۷ هزارتومان است.
وی افزود: معمولا تصور براین است که در مراسم ها (اعیاد و عزاداری) قیمت دام و گوشت افزایش می یابد. اما اینگونه نیست و هیچ افزایش قیمتی رخ نمی دهد چونکه هیچ کمبودی وجود ندارد. در حقیقت بازار توسط دلالان و واسطه گران هدایت می شود. ازاین رو نباید زمینه برای آنها فراهم گردد.
مدیرعامل اتحادیه دامداران افزود: اینکه در عید قربان تعدادی دام برای نذورات مردم ذبح می شود در عوض دام کمتری به کشتارگاه می رود و از آن طرف هم کسانی که این نذورات را دریافت نمودند گوشت کمتری می خرند یعنی محل جابه جا می شود ولی تقاضا تغییری نمی نماید. یا وقتی در روزهای محرم نذری داده شود این سبب می شود که تقاضای خرید گوشت کمتر شود. ازاین رو نباید این تصور وجود داشته باشد که در مناسبت ها اجناس گران می شود.
منبع:

1399/05/13
22:34:20
5.0 / 5
2858
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
گل چرم