آغاز گشت مشترك بازرسی از طلافروشی ها به دنبال افزایش قیمت طلا

آغاز گشت مشترك بازرسی از طلافروشی ها به دنبال افزایش قیمت طلا

گل چرم: مدیركل استاندارد استان تهران از آغاز گشت مشترك بازرسان استاندارد و اتحادیه های صنف طلا و جواهر، همزمان با افزایش قیمت طلا، برای كنترل بازار و جمع آوری مصنوعات طلای غیرقانونی در استان تهران، آگاهی داد.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، به نقل از اداره کل استاندارد استان تهران، محمودرضا طاهری اظهار نمود: برمبنای دستورالعمل علامت گذاری مصنوعات طلا و نحوه نظارت بر آن، هرگونه خرید و فروش مصنوعات طلا بدون کد شناسایی ممنوع بوده و درصورت مشاهده مصنوعات طلای بدون کد شناسایی در مراکز عرضه، برابر مقررات، مصنوع غیراستاندارد جمع آوری و افراد متخلف به مراجع قضایی معرفی می گردند.
این مقام مسئول با اشاره به الزامی بودن ستاندن کد شناسایی از ادارات کل استاندارد استانی برای کارگاه های طلاسازی، اضافه کرد: تاکنون، ۱۸۶۰ کد شناسایی برای کارگاه های طلاسازی استان تهران صادر گردیده است و کارگاه های مذکور موظف به حک کد شناسایی بر روی کلیه‌ی مصنوعات طلای تولیدشده هستند.
طاهری در ادامه، ضمن یادآوری گردنگیر کنترل کدشناسایی توسط فروشندگان و خریداران مصنوعات طلا، به کلیه‌ی واحدهای صنفی عرضه مصنوعات طلا و نیز خریداران مصنوعات طلا تاکید کرد که از هرگونه خرید و فروش مصنوعات طلا بدون کدشناسایی و یا کدهای شناسایی باطل شده اجتناب کنند.
منبع:

1399/06/05
13:35:36
5.0 / 5
2262
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
گل چرم