چگونه مقاومت دام و طیور را در فصول سرد بالا ببریم؟

چگونه مقاومت دام و طیور را در فصول سرد بالا ببریم؟

گل چرم: مدیر جهاد كشاورزی درمیان اظهار داشت: استفاده از آجرهای حاوی مواد مكمل معدنی برای تغذیه دام و كانی یون سوپر مینرال برای طیور در فصل سرما برای افزایش مقاومت در فصل سرما ضروری می باشد.وحید ضیائیان احمدی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا با اشاره به استفاده از آجرهای حاوی مواد مكمل معدنی برای تغذیه دام در فصل سرما اظهار نمود: با شروع فصل سرما نیاز به مواد مغذی در دام و طیور برای افزایش مقاومت به سرما امری ضروری به نظر می آید.

وی با اشاره به فواید استفاده از این آجرهای حاوی مواد معدنی در دام، اضافه كرد: تامین سلامت و شادابی و بالا بردن مقاومت بدن در مقابل عوامل بیماری زا و برطرف نمودن مشكلات و مرگ ومیر ناشی از گنده خوری(پیكا) و لیسیدن اجسام خارجی از فواید این آجرهای حاوی مواد معدنی در دام است.

مدیر جهاد كشاورزی درمیان بیان كرد: پیشگیری از ازدیاد ضربان قلب، گیجی، كم اشتهایی و تحلیل رفتن قوای جسمی ناشی از كمبود املاح و احداث آمادگی جهت بارور شدن و پیشگیری از كدر و خشن شدن موها و حالت های ناخوشایند ظاهری از دیگر فواید است.

ضیائیان احمدی با اشاره به اینكه این آجرها تاثیر بسیار موثری در متابولیسم غذایی دارند، اظهار نمود: پودركانی سوپر مینرال در طیور باز در فصل سرما استفاده میگردد.

وی اضافه كرد: تامین سلامت و شادابی گله و پیشگیری ازكم خونی درمرغ های تخم گذار از فواید استفاده از كانی یون سوپر مینرال در طیور است.

مدیر جهاد كشاورزی درمیان تصریح كرد: تسریع بخشیدن در رشد و وزن گیری جوجه گوشتی، پیشگیری از رشد بی رویه پرها و پرریزی، بالابردن میزان باروری در گله مادری و پیشگیری از پیری زودرس در طیور تخم گذار و مادر از فواید استفاده از كانی یون سوپر مینرال در طیور است.


1397/10/18
14:43:09
5.0 / 5
4957
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
گل چرم