جشنواره ای برای شناسایی ایده های برتر كشاورزی

جشنواره ای برای شناسایی ایده های برتر كشاورزی

گل چرم: دومین جشنواره ایده های برتر بخش كشاورزی باتوجه به اهمیت بخش كشاورزی و تعداد شركت های فناور و دانش بنیان به وجود آمده در این عرصه به همت معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری و سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج كشاورزی وزارت جهاد كشاورزی انجام می شود.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، شناسایی «ایده های نوین» و «راهکارهای نوین» هدفی است که در این رویداد دنبال می شود. همینطور می توان به شناسایی تکنولوژی های جدید در گلخانه ها و کشاورزی هوشمند و صنایع تبدیلی و تکمیلی و فرآوری بعنوان محورهای آن اشاره نمود.
در این جشنواره تلاش می شود تا ایده ها، طرح ها و راهکارهای در رابطه با حوزه جنگل، مرتع و آبخیزداری و بیوتکنولوژی و گیاه پزشکی بررسی شوند. دام، طیور، آبزیان و دامپزشکی همچون دیگر مباحث طرح شده در این جشنواره است. همینطور شرکت های دانش بنیان، فناور و استارتاپ ها و فعالان فناور در حوزه خاک، آب و نهاده های گیاهی و دامی می توانند طرح ها و راهکارهای نوآورانه خویش را در این جشنواره به شرکت کنندگان و هیئت داوران عرضه کنند.
فناوری های نوآورانه حوزه زراعت، باغداری و گیاهان دارویی همچون دیگر مسائلی است که در این رخداد علمی و رقابتی به آن پرداخته می شود. علاوه بر این، شرکت کنندگان در دومین جشنواره ایده های برتر حوزه کشاورزی، در مورد آخرین روش های نوین مبتنی بر فناوری اطلاعات در آموزش و ترویج کشاورزی، گفتگو و تبادل نظر خواهند کرد.
دبیرخانه دومین جشنواره ایده های برتر بخش کشاورزی با عنایت به استقبال متقاضیان و همینطور درخواست آنها برای تمدید مهلت ارسال ایده ها، فناوری ها و اختراعات، مهلت دریافت آثار را تا ۵ مهرماه ۱۳۹۹ تمدید کرده است.
مخترعان، نوآوران، ایده پردازان و فناوران بخش کشاورزی، می توانند ایده ها، اختراع، دانش فنی، فناوری و طرح های نوآورانه خویش را به دبیرخانه این جشنواره ارسال نمایند.
بر اساس اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، هم اکنون بیشتر از ۵ هزار شرکت دانش بنیان با حمایت معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری مشغول فعالیت هستند. از این تعداد بیشتر از ۵۰۰ شرکت به صورت تخصصی در حوزه کشاورزی مشغول فعالیت هستند. با عنایت به اهمیت این حوزه و برنامه های حمایتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تعداد شرکت های دانش بنیان، فناور و استارتاپ های بخش کشاورزی، به شکل قابل توجهی در حال افزایش می باشد.
منبع:

1399/06/30
22:05:56
5.0 / 5
2697
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
گل چرم