عرضه نانو آجرهایی با خواص آنتی باكتریال و آب گریز

عرضه نانو آجرهایی با خواص آنتی باكتریال و آب گریز

پژوهشگران یكی از شركت ها با بهره گیری از ضایعات معدنی و نانو مواد آجر سنگ هایی با خاصیت آنتی باكتریال و آبگریز معرفی كردند كه كاربرد آن در ساختمان سازی سبب كاهش هزینه های ساخت خواهد شد.


امیر روحانی از محققان این طرح در گفت وگو با ایسنا، تولید آجر نوین ساختمانی را از دستاوردهای تحقیقاتی این شرکت نام برد و اظهار داشت: این محصول با عنوان سنگ آجر و با بهره گیری از مواد ضایعات معدنی تولید شده است.
وی با اعلان اینکه عمده ماده استفاده شده در این محصول "گِل سنگ" است، اشاره کرد: از آنجایی که گل سنگ خاصیت چسبندگی ندارد، ما در تولید سنگ آجر تولید شده از نانو ماده با یک باند خاص استفاده کردیم تا آجر تولید شده از استواری و چسبندگی لازم برخوردار شود.
روحانی، طرح آجر تولید شده را به صورت سنگ دانست که قابلیت شست و شو دارد، اشاره کرد: ساختار این سنگ آجر "اینتر لاگینگ" است به این معنا که آجرها در هم قفل می شود برای آنکه آجرها بر روی هم مستحکم شود از ملات ساختمانی برای ایجاد چسبندگی میان آنها استفاده خواهد شد.
بگفته وی شن و سیمان داخل آجرها ریخته و در داخل هم قفل می شوند.
این محقق با تاکید بر اینکه کاربرد این آجر سنگ ها در ساختمان دیگر نیازی به نما ندارد، از آنجایی که این محصول در رنگ ها و طرح های متنوعی ایجاد می شود بدین جهت هزینه ساخت ساختمان کم خواهد شد.
روحانی آبگریزی را از دیگر مزایای این محصول دانست و اشاره کرد: با بهره گیری از نانو مواد، خاصیت آبگریزی را در این محصول ایجاد کردیم ضمن آنکه با بهره گیری از این مواد خواص آنتی باکتریالی را به آن اضافه کردیم تا در اماکنی که نیاز به بهداشت دارد، از آن بهره برد.1399/07/10
13:40:28
5.0 / 5
2011
تگهای خبر: تولید , ساختمان , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
گل چرم