وزیر كشاورزی اعلام كرد

افزایش واردات گوشت، برنج و حبوبات، ذخیره سازی كالاهای اساسی

افزایش واردات گوشت، برنج و حبوبات، ذخیره سازی كالاهای اساسی

گل چرم: وزیر كشاورزی از افزایش واردات گوشت، برنج و حبوبات اطلاع داد و تصریح كرد كه در تامین كالاهای اساسی مشكلی وجود ندارد و كشور دارای ذخایر خوبی است.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، محمود ححتی امروز (دوشنبه) در نشست مشترك كمیسیون كشاورزی با فعالان عرصه صنایع غذایی در مجلس اظهار داشت: هم اكنون در تامین كالاهای اساسی مشكل نداریم ذخایر خوبی داریم و ارز لازم هم تخصیص پیدا كرده است. البته امكان دارد نارضایتی هم وجود داشته باشد كه مقرر است بانك مركزی تسهیلات لازم را اعطا كند.
وی با اشاره به اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی برای تامین كالاهای اساسی اظهار داشت: امكان دارد عده ای با این مورد مخالف باشند ولی تا زمانی كه وضعیت فعلی حاكم باشد باید كالا و محصولات با این قیمت تامین گردد. البته نابرابری بوجود آمده و مشكلاتی به وجود آمده است كه بطور قطع بزودی برطرف خواهد شد.
وزیر جهاد كشاورزی با اشاره به اینكه واردات برخی محصولات بویژه روغن نسبت به سال قبل كاهش داشته است، اظهار داشت: واردات دانه های روغنی كاهش نیافته است كه امیدواریم طی رایزنی با بانك مركزی سریع تر مشكل حل شود. بویژه بتوانیم مشكلات كارخانه ها را برطرف نماییم.

افزایش واردات گوشت، برنج و حبوبات
حجتی با تاكید مجدد بر این كه مشكلی در تامین كالاهای اساسی نداریم، اظهار داشت: البته محدودیتی در واردات نسبت به سال قبل اعمال شده و از آن طرف ما در بخش گوشت، برنج و حبوبات افزایش واردات داشتیم؛ به صورت نمونه از ابتدای سال تابحال ۲۷۴ میلیون دلار به چای اختصاص پیدا كرده است. گزارش هفته اخیر نشان داده است كه ما برای تامین چای چهار میلیون دلار اختصاص داده ایم.
وزیر جهاد كشاورزی با تاكید بر این كه با رایزنی با وزارت صنعت و معدن و تجارت مشكلات برطرف می شود، اظهار داشت: درباره شیر سال قبل ۷۰۰ میلیون دلار صادرات لبنیات داشتیم كه امسال تابحال نزدیك به ۱۴۰ میلیون دلار شده است. این یعنی ما به اندازه كافی شیر در داخل كشور تولید می نماییم و مشكل به وجود آمده در بخش های دیگر است.

صادرات ۷۰۰ میلیون دلاری شیر
وی با اشاره به ممنوعیت صادرات شیرخشك اظهار داشت: مشكلات به وجود آمده با همكاری دامداران و تولیدكنندگان شیر حل شود. امروز نزدیك به ۷۰۰ میلیون دلار شیر صادر می نماییم. دنبال چاره ای هستیم كه مشكل بین دامداران و تولیدكنندگان را با در نظر گرفتن منافع ملی و توجه به صنعت و تولید حل نماییم.
وزیر جهاد كشاورزی همینطور از كاهش شیوع و درگیری بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان اطلاع داد.1397/07/09
22:15:00
0.0 / 5
5822
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
گل چرم