مهر خبر می دهد؛

جزئیات واگذاری امور تنظیم بازاری محصولات كشاورزی

جزئیات واگذاری امور تنظیم بازاری محصولات كشاورزی

به گزارش گل چرم معاون اقتصادی رئیس جمهور در نامه ای به وزرای جهاد و صمت جزئیات واگذاری امور تنظیم بازاری محصولات كشاورزی را اعلام و آنرا جهت اجرا ابلاغ نمود.به گزارش خبرنگارمهر، محمد نهاوندیان، معاون اقتصادی رئیس جمهور در نامه ای به وزرای صمت و جهادکشاورزی، جزئیات واگذاری امور تنظیم بازاری محصولات کشاورزی را اعلام و آنرا جهت اجرا ابلاغ نمود.
در متن این نامه آمده است: بند (ب) تصمیمات جلسه یکصدو هفتادو هشتم ستاد هماهنگی اقتصادی دولت مورخ ۱۳۹۹.۸.۱۱ در مورد هماهنگی دستگاههای اجرایی برای تنظیم بازار محصولات کشاورزی که به تأیید ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران رسیده است، به شرح ذیل جهت اجرا ابلاغ می گردد.
۱- مسئولیت برنامه ریزی و هماهنگی تأمین (تولید و واردات انواع نهاده های کشاورزی و دام و طیور) و همینطور مسئولیت تولید، عرضه و تنظیم بازار مرغ و تخم مرغ تا مرحله عمده فروشی به قیمت مصوب، با وزارت جهاد کشاورزی است.
۲- به منظور عرضه مکفی کالا و دسترسی مصرف کنندگان به نرخ مناسب، وزارت صنعت، معدن و تجارت، مسئولیت تنظیم بازار کلیه کالاهای اساسی و ضروری همچون محصولات کشاورزی و دامی در مرحله توزیع و خرده فروشی را به عهده دارد.
۳- مسئولیت تصمیم گیری در مورد صادرات مرغ و تخم مرغ، با وزارت جهاد کشاورزی است.
۴-و زارت صنعت، معدن و تجارت، مکلف است دسترسی کامل و برخط وزارت جهاد کشاورزی به اطلاعات سامانه جامع تجارت را تأمین نماید و حمایت های سیاستی و نظارتی لازم را اعمال نماید.
۵-و زارت جهاد کشاورزی، مکلف است اطلاعات لازم در مورد تأمین، حمل و انبارش این کالاها را به صورت برخط، از راه سامانه جامع تجارت، در اختیار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار دهد.منبع:

1399/08/19
23:31:14
5.0 / 5
1784
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
گل چرم