وزیر صمت اعلام كرد؛

رشد ۵۰ درصدی صادرات ایران به ۱۵ كشور همسایه

رشد ۵۰ درصدی صادرات ایران به ۱۵ كشور همسایه

اصفهان وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: در هشت ماه گذشته صادرات به ۱۵ کشور همسایه ۵۰ درصد افزایش یافت که نشان داده است این کشورها زمینه خوبی برای تحقق این مهم هستند.علیرضا رزم حسینی، شامگاه (پنجشنبه-۲۰ آذر) در دیدار با فعالان اقتصادی استان در سالن همایش های اتاق بازرگانی اصفهان، اظهار نمود: در هشت ماه گذشته صادرات به ۱۵ کشور همسایه ۵۰ درصد افزایش یافت که نشان داده است این کشورها زمینه خوبی برای تحقق این مهم هستند. در این فرایند در ماههای آینده و تا آخر سال هم افزایش صادرات را شاهد خواهیم بود.

وی افزود: پیشگیری از رانت خواری و واردات در مقابل صادرات نکته کلیدی و مورد مطالبه فعالان اقتصادی در نشست امروز بوده است.

رزم حسینی صادرکنندگان را مجاهدان اقتصادی دانست و اضافه کرد: واردات ضروری و کارخانه های اساسی مختار خواهند بود در سامانه نیمایی ارز را به فروش برسانند و صادرکننده مجاهد اقتصادی می باشد.

وی افزود: تفویض اختیار به ستاد تنظیم بازار استان ها و استانداران برای نظارت و کنترل بیشتر قیمت ها در بازار داده شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: البته ریشه گرانی ها در ارتباط با ارز و محدودیت هاست ازاین رو ما به دنبال افزایش کالا در بازار ایران هستیم.

به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا و به نقل از روابط عمومی استانداری اصفهان، رزم حسینی اظهار داشت: در بحث خودرو و فولاد باید نوعی مدیریت صورت گیرد تا قیمت ها متعادل شود فاصله بین مصرف کننده و تولید کننده باید کاهش پیدا کند تا پای دلالان از این مورد حذف شود.

وی افزود: در جهت جهش تولید و سرمایه در گردش ۵۰ هزار میلیارد تومان مصوب و در شورای پول و اعتبار برای سرمایه در گردش مصوب شد و فعالان اقتصادی و اتاق بازرگانی می توانند از آن استفاده کنند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه صنعت و معدن در هشت ماه گذشته رشد خوبی داشت، اظهار داشت: در ۱۷ قلم صنعتی رشد داشته ایم که امیدواریم با کمک فعالان اقتصادی و بخش خصوصی و تولیدکنندگان ثروت کشور را به جایگاه اصلی خود برسانیم.

وی افزود: امروز در اتاق بازرگانی معاونان این وزارتخانه با کمیته های اتاق اصفهان نسبت به موضوعات مختلف همچون تأمین ارز، صادرات و مشکلات واحدهای تولیدی و سرمایه در گردش واحدها بحث و گفت و گو کردند. فولاد مبارکه اصفهان و ذوب آهن طرح های توسعه ای دارند که این مهم در افزایش تولید و صادرات ورق و ایجاد اشتغال موثر خواهد بود.


رزم حسینی با اشاره به اینکه استان اصفهان در حوزه نساجی و صنایع غذایی و صنایع شرکتهای دانش بنیان از استان های خوب است، اظهارکرد: در کمیته نساجی امروز در اصفهان موارد به حقی عنوان شد که توسط معاونان وزارتخانه پیگیری می شود.

وی خاطرنشان کرد: رفع تعهدات ارزی صادرکنندگان از درخواست های رئیس اتاق بازرگانی اصفهان بود که در این خصوص اصفهان تعهدات خوبی را انجام داده که در این فرایند ادارات استان افزایش خواهد یافت.

رزم حسینی اضافه کرد: استان اصفهان یکی از استان های ممتاز در حوزه صنعت و حوزه صنایع اقتصادی می باشد بنابراین مورد توجه مقامات ملی بوده که شاهد پیشرفت آنها بودیم.
1399/09/21
13:09:24
5.0 / 5
1954
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
گل چرم