امسال؛

۳هزار میلیارد تومان برای توسعه مكانیزاسیون كشاورزی تخصیص یافت

۳هزار میلیارد تومان برای توسعه مكانیزاسیون كشاورزی تخصیص یافت

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی اعلام نمود: سال جاری با حمایت وزیر جهاد کشاورزی ۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات به حوزه مکانیزاسیون تخصیص یافته است.به گزارش گل چرم به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، کامبیز عباسی اظهار داشت: پیشبینی می نماییم امسال حدود ۳۰ هزار دستگاه تراکتور، ۸۰۰ دستگاه کمباین برداشت غلات و ۵۰ هزار دستگاه ادوات و تجهیزات کشاورزی تأمین و در بخش کشاورزی توزیع شود.
وی با اشاره به اینکه توزیع تسهیلات در استان های کشور انجام شده است، عنوان کرد: تخصیص ۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات به مکانیزاسیون کشاورزی در این مرحله است و قطعا محدودیتی برای پرداخت نداریم.
عباسی همینطور برآورد کرد که در پاییز سال ۱۴۰۰ نزدیک به ۹۲ درصد اراضی گندم با تاکید بر صنایع داخلی به صورت مکانیزه کشت شود.
وی خاطرنشان کرد که در ابتدای این دولت سطح کشت مکانیزه گندم نزدیک به ۵۶ درصد این اراضی بود.
رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی در مورد ماشین های برنج هم اظهار داشت: با عنایت به تأمین و تدارک ماشین های برنج، برآوردها نشان داده است برداشت مکانیزه برنج در شالیزارهای کشور به حدود ۹۰ درصد و کشت مکانیزه به حدود ۸۰ درصد برسد.
وی اضافه کرد: پیشبینی ها از آن حکایت می کند که روند مکانیزاسیون دو محصول استراتژیک گندم و برنج به صورت جهشی بهبود یافته است.
عباسی میانگین مکانیزاسیون اراضی شالیزاری در ابتدای این دولت در سال ۹۲ را ۱۲ تا ۱۵ درصد عنوان نمود و عنوان کرد: با برنامه ریزی های انجام شده، حمایت ها و تخصیص تسهیلات در حوزه مکانیزاسیون برنج طی این مدت رشد ۷۰۰ درصدی داشته ایم.
وی اظهار داشت: عملیات کاشت، داشت و برداشت چغندرقند و ذرت هم به صورت کامل به صورت مکانیزه انجام می شود.
عباسی ضمن اشاره به اینکه در مورد برداشت مکانیزه پنبه، نگرانی ها در حال برطرف شدن است، اظهار داشت: بعد از سال ها انتظار با حمایت وزیر جهاد کشاورزی سال قبل دو دستگاه الگویی کمباین برداشت پنبه وارد کشور شد و کشاورزان با آن آشنا شدند.
رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی افزود: با تکثیر و توسعه ارقام مناسب پنبه و ورود دو دستگاه الگویی کمباین برداشت، گام های بلندی در این عرصه برداشته خواهد شد.
وی در مورد دستاوردهای سال قبل هم تصریح کرد: در سال ۹۹ تقریباً دو برابر سال ۹۸ جذب تسهیلات مکانیزاسیون داشتیم که نوید بخش افزایش سرمایه گذاری در این حوزه می باشد.
عباسی میزان جذب تسهیلات مکانیزاسیون در سال ۹۹ را ۳، ۳۵۰ میلیارد تومان و سال ۹۸ را ۱، ۸۶۰ میلیارد تومان عنوان نمود.

1400/02/07
11:07:32
5.0 / 5
1292
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
گل چرم