تغییر نگاه وزارت خانه راه و شهرسازی به پژوهش های دانشگاهی

تغییر نگاه وزارت خانه راه و شهرسازی به پژوهش های دانشگاهی

به گزارش گل چرم اصفهان وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: دانشگاه ها و پژوهشکده های اصفهان در حوزه های دریایی، آی تی و در بخش عمران، پیشرو بوده اند و ما در وزارت راه و شهرسازی تلاش کردیم نگاه بی میلی که به پژوهش در حوزه فناوری و دانشگاه وجود داشت، تغییر دهیم و آنرا به دستگاهی تبدیل نماییم که میل دارد برای ارتباط با فناوری و به روز رسانی فرآیندها، به سمت سریع پیمودن مسیر توسعه حرکت نماید.


محمد اسلامی، امروز (پنج شنبه_۳۰ اردیبهشت ماه) در آیین افتتاح آزمایشگاه جامع قیر و آسفالت دانشگاه صنعتی اصفهان در جمع خبرنگاران اظهار نمود: یکی از نیازهای همیشگی توسعه، همراه کردن پژوهش و کابردی بودن آن برای نیازهای جامعه است و وزارت راه و شهرسازی به این مورد اهتمام ویژه دارد.
وی افزود: با همین رویکرد جهت راه اندازی آزمایشگاه جامع برای قیر، آسفالت و بتن یا با سرمایه گذاری مشترک تصمیم گیری کردیم و اعلام می نماییم که افتتاح این آزمایشگاه آغاز حرکت است.
وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: دستورکارهای متعدد و پروژه های این آزمایشگاه باید پیوست اجرایی داشته باشد و از امروز پروژه ها و پژوهش های دانشگاهی از ظرفیت این آزمایشگاه استفاده کنند. البته این امر مستلزم کار اعضای هیأت علمی و تحصیلات تکمیلی است که پیرو این مساله پژوهش های فناورانه خویش را انجام دهند.
اسلامی خاطرنشان کرد: دانشگاه صنعتی اصفهان یکی از مفاخر علمی کشور به حساب می آید که دارای اساتید برجسته و محیط مجهز است. بخشی از این دانشگاه که قدمت ۳۰ ساله دارد، در رشد فناوری در کشور اثرگذار بوده و مطمئنم با همراهی ریاست دانشگاه، آزمایشگاه جامع برای اهدافی که تعریف شده موثر واقع می شود.
وی تصریح کرد: دانشگاه ها و پژوهشکده های اصفهان در حوزه های دریایی و آی تی و در بخش عمران، پیشرو بوده اند و ما در وزارت راه و شهرسازی، تلاش کردیم نگاه بی میلی که به پژوهش در حوزه ی فناوری و دانشگاه وجود داشت، تغییر دهیم و آنرا به دستگاهی تبدیل نماییم که میل دارد برای ارتباط با فناوری و به روز رسانی فرآیندها، به سمت سریع پیمودن مسیر توسعه حرکت نماید.
وی ادامه داد: به این منظور که در حوزه صنعت ریلی هم دانشگاه های صنعتی بتواند ایفای نقش کنند از دانشگاه و موسسات دعوت می نماییم که دستاوردهای خویش را در این حوزه به ما ارائه نمایند.
منبع:

1400/02/31
19:07:20
5.0 / 5
1373
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
گل چرم