رئیس اتحادیه بارفروشان خبر داد

ارزانی ۲۰ درصدی میوه تا هفته آینده

ارزانی ۲۰ درصدی میوه تا هفته آینده

به گزارش گل چرم رئیس اتحادیه بارفروشان از ارزان شدن میوه تا هفته آتی به علت فزونی محصول و نبود تقاضای خرید اطلاع داد.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، مصطفی دارایی نژاد، در برنامه «صبح وگفتگو» بیان نمود: هم اکنون کشت فراوان و بار در میدان فزونی گرفته است، اما برای خرید استقبالی نشده چون که همچنان میوه ها گران است.
دارایی نژاد بعنوان نمونه قیمت گیلاس را در میدان بین ۲۰ تا ۳۰ در هر کیلو تخمین زد و اضافه کرد: گیلاس معمولی تا ۲۰ هزار تومان فروخته می شود.

وی نسبت به ناتوانی در خرید میوه از جانب مردم، احساس شرمندگی کرد و اظهار داشت: کرایه حمل یا سبد و طناب و کاغذ برای بسته بندی بسیار گران است که در مجموع بر قیمت تأثیر می گذارد.

وی ادامه داد: متاسفانه همه این مبالغ دست به دست هم می دهد و ربطی به ارز ندارد ولی درحال رصد برای متعادل تر شدن قیمت ها هستیم.

دارایی نژاد مشکل بعدی را متوجه کشاورزان دانست و قول داد هفته آینده ۲۰ درصد در تمام محصولات کشاورزی کاهش قیمت داشته باشیم چونکه با فزونی بار و عدم خرید توسط مشتری، قیمت ها بطور قطع می شکند.

وی ضمن اشاره به این که در کجای دنیا این گونه کشاورز را ول کرده اند و بر کشاورزی نظارت نیست؟ اضافه کرد: امروز کشاورز بار خویش را به کسی می دهدکه بتواند با قیمت بیشتری به او بفروشد و ما همه را مبرا نمی دانیم.

همینطور اسدالله کارگر، رئیس اتحادیه صنف فروشندگان میوه و سبزی با اشاره به اینکه میوه فروشان یا اتحادیه ها پلی ارتباطی هستند و تنها بر سود مصوب نظارت دارند، اظهار داشت: نمی دانیم گرانی از مواد اولیه و کود و سم ناشی می شود یا مساله ای کلی تر است اما از زمانی که بار را از میدان مرکزی خریداری می نماییم، با سود مصوب هم عرضه می نماییم.

وی ادامه داد: ما درحال مدیریت هستیم اما بطور قطع تخلف هم دیده می شود که بدان رسیدگی می نماییم.1400/03/31
23:14:05
5.0 / 5
1367
تگهای خبر: اتحادیه , خرید , فروش , كشاورزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
گل چرم