با حكم دادستان عمومی و انقلاب بناب انجام شد؛

معدوم سازی ۱۰هكتار از مزارع آبیاری شده با فاضلاب در بناب

معدوم سازی ۱۰هكتار از مزارع آبیاری شده با فاضلاب در بناب

10 هکتار از مزارع آبیاری شده با آب فاضلاب در بناب با حکم دادستان عمومی و انقلاب این شهرستان معدوم سازی شد.به گزارش گل چرم به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان بناب، برمبنای مصوبه جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی بناب و با حکم دادستان عمومی و انقلاب این شهرستان بیش از ۱۰ هکتار از مزارع شهرستان بناب که آب فاضلاب انسانی کشت و آبیاری می شدند، بطور کامل معدوم سازی شد.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بناب در حاشیه این معدوم سازی به خبرنگاران اظهار داشت: به دنبال کشت بیش از ۱۰ هکتار از مزارع کشاورزی در این شهرستان که به وسیله آب فاضلاب انسانی آبیاری می شد، با همکاری ادارات فرمانداری، نیروی انتظامی، دستگاه قضائی، محیط زیست، جهاد کشاورزی و شهرداری بناب بصورت کامل معدوم شدند.
وحید رضایی اضافه کرد: از آنجایی که این افراد با کشت صیفی جات و آبیاری آن با فاضلاب انسانی بهداشت عمومی مردم شهرستان را تهدید می کردند و سلامتی شهروندان مورد تهدید جدی بود، محل کشت این صیفی جات که بیش از ۱۰ هکتار بود، کاملاً معدوم شد.
این گزارش حاکی می باشد، موضوع آبیاری قسمتی از مزارع کشاورزی بناب با فاضلاب جزو موضوعات اصلی طی چندین سال اخیر کارگروه سلامت بود که در نهایت به همت مسئولین شهرستان این مصوبه عملیاتی شد و بیش از ۱۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان بناب که با آب فاضلاب انسانی آبیاری می شدند، معدوم سازی شد.
جمع کثیری از شهروندان بنابی از اقدام انقلابی مسئولین شهرستان به ویژه دستگاه قضائی، فرمانداری، نیروی انتظامی و شبکه بهداشت و درمان شهرستان بخاطر معدوم سازی این مزارع و توجه به سلامتی مردم تقدیر و تشکر نموده و خواهان استمرار این طرح در سایر مناطق آلوده شدند.


منبع:

1400/04/29
22:38:25
5.0 / 5
779
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
گل چرم