در گزارش گل چرم اعلام شد؛

ادامه بحران جوجه یک روزه

ادامه بحران جوجه یک روزه

به گزارش گل چرم رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران ضمن اشاره به این که کمبود جوجه یک روزه تخم گذار همچنان وجود دارد، اظهار داشت: قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری به ۱۷۳۰۰ تومان رسیده است.ناصر نبی پور، رئیس اتحادیه رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخمگذار استان تهران در گفتگو با خبرنگار مهر قیمت تمام شده تولید هر کیلوگرم تخم مرغ را ۱۷، ۸۰۰ تومان اعلام نمود و اظهار داشت: برخی حتی این رقم را بالای ۱۸ هزار تومان برآورد می کنند.
وی اظهار داشت: با این وجود با عنایت به قیمت مصوب که دولت اعلام نموده، مرغداران ناچار هستند الان تخم مرغ را درب مرغداری ۱۷ هزار و ۳۰۰ تومان در هر کیلوگرم بفروشند؛ البته ما مستنداتی که گویای افزایش قیمت تمام شده است را به دستگاههای مسئول عرضه کرده و منتظر تعیین نرخ جدید تخم مرغ هستیم.
نبی پور افزود: به علت تغییر دولت و جابجایی مسؤلان این مسأله به تعویق افتاده و امیدواریم که پس از روی کار آمدن وزیر جدید، فوراً در دستور کار قرار بگیرد.
این فعال بخش خصوصی در ادامه ضمن اشاره به مشکل کمبود جوجه یکروزه اظهار داشت: متأسفانه کمبود و گرانی جوجه یکروزه همچنان ادامه دارد و روز گذشته قیمت هر قطعه جوجه یکروزه تخمگذار ۱۶ هزار تومان بود در حالیکه نرخ مصوب آن ۸ هزار تومان است.
نبی پور ضمن اشاره به این که وضعیت نهاده های دامی هم تغییر چندانی نداشته و بهبود نیافته است، افزود: ما نهاده ها را از سامانه بازارگاه خریداری می نماییم اما گاهی به علت تغییراتی که در بارگیری وجود دارد ناچار به تأمین آن از بازار آزاد هستیم.
به گفته این فعال بخش خصوصی، نهاده هایی که از بازارگاه خریداری می شود، گاهی بین هفت روز و گاهی حدود دو ماه طول می کشد تا به دست تولیدکننده برسد اما بیشتر اوقات فاصله میان خرید نهاده تا رسیدن آن به دست تولیدکننده ۱۰ روز است.
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران، مشکل حمل و نقل را دلیل اصلی این تأخیر معرفی نمود.
نبی پور در بخش دیگری از سخنان خود درباره این که پیشبینی می کنید وضعیت بازار تخم مرغ در ایام آینده به چه صورت باشد، اظهار داشت: ما به دنبال اصلاح نرخ مصوب هستیم اگر قیمت اصلاح گردد، تشکل ها اجازه نخواهند داد که نرخ بالاتر برود به شرط این که وقتی در بازار با افت قیمت مواجه شدیم دولت تخم مرغ را به نرخ مصوب خریداری کند تا تولیدکنندگان زیان نکنند.
نبی پور همینطور ضمن اشاره به معرفی جواد ساداتی نژاد بعنوان وزیر پیشنهادی وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: آقای ساداتی نژاد سال ها در ارتباط تنگاتنگ با بخش کشاورزی بوده ضمن این که اعتقاد زیادی به تشکل های بخش خصوصی دارد و همین مسأله می تواند راهگشا خیلی از چالش ها باشد.


منبع:

1400/05/30
13:31:55
5.0 / 5
591
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
گل چرم