طلای جهانی صعود کرد

طلای جهانی صعود کرد

قیمت طلا در معاملات روز جمعه بازار جهانی تحت تأثیر وخامت اوضاع امنیتی افغانستان که تقاضا برای دارایی امن را تقویت کرد، افزایش پیدا کرد.به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد افزایش، به ۱۷۹۸ دلار و ۲۲ سنت رسید. بهای معاملات این بازار از آغاز هفته جاری تابحال حدود یک درصد افزایش داشته است.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۴ درصد افزایش، در ۱۸۰۱ دلار و ۳۰ سنت بسته شد. بهای معاملات این بازار شب گذشته با ۰.۲ درصد افزایش، در ۱۷۹۵ دلار و ۲۰ سنت بسته شده بود.

به گفته دانیل هاینس، تحلیلگر گروه ANZ، تقاضا برای دارایی امن به دنبال رشد تنشهای ژئوپلیتیکی در افغانستان و نگرانیها نسبت به تشدید تنشها، بوجود آمده است.

داعش روز پنج شنبه در یک حمله انتحاری یکی از گیتهای شلوغ فرودگاه کابل را هدف حمله قرار داد که در جریان آن دهها نفر همچون ۱۳ نیروی نظامی آمریکایی کشته شدند.

سرمایه گذاران حالا منتظر شنیدن اظهارات جروم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا در سمپوزیوم جکسون هال و هر گونه اشاره وی به آغاز تعدیل برنامه خرید اوراق قرضه هستند.

ایلیا اسپیواک، استراتژیست ارزی دیلی فارکس اظهار داشت: آنچه انتظار داریم عدم تغییر سیاست بانک مرکزی آمریکاست. شاید بانک مرکزی آمریکا ماه آینده زمینه را برای اعلام آغاز تعدیل برنامه محرک مالی خود فراهم آورد. طلا در این وضعیت بیشتر از همه صدمه پذیر خواهد بود در حالیکه دلار بیشترین نفع را می برد. سطح حمایت کلیدی طلا در ۱۷۵۰ دلار قرار دارد و اگر شکسته شود، طلا امکان دارد سطح ۱۷۰۰ دلار را تست کند.

بر اساس گزارش رویترز، سیاستگذاران موافق تحکیم سیاست پولی روز پنج شنبه از بانک مرکزی آمریکا خواستند تعدیل برنامه خرید ماهانه اوراق قرضه را آغاز کند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد افزایش، به ۲۳ دلار و ۶۰ سنت رسید و در راه ثبت بزرگترین رشد هفتگی از ماه مه قرار گرفت.

بهای هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۶ درصد افزایش، به ۹۸۵ دلار و ۲۴ سنت رسید اما از آغاز هفته جاری تابحال حدود یک درصد کاهش نشان داده است.

بهای هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۶ درصد افزایش، ۲۴۰۵ دلار و ۸۳ سنت معامله شد و با ۵.۸ درصد رشد هفتگی، در آستانه ثبت بهترین عملکرد هفتگی از اواخر ژوئن قرار گرفت.

منبع:

1400/06/05
16:18:05
5.0 / 5
506
تگهای خبر: بازار , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
گل چرم