وزیر جهاد كشاورزی اعلام كرد؛

افت 50 درصدی تولید جوجه یکروزه علت افزایش قیمت تخم مرغ

افت 50 درصدی تولید جوجه یکروزه علت افزایش قیمت تخم مرغ

به گزارش گل چرم وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: کاهش جوجه ریزی از بهمن سال ۹۹ تا اردیبهشت سال ۱۴۰۰ و افت حدود ۵۰ درصدی تولید جوجه یکروزه سبب شده امروز خروجی تخم مرغ با کاهش روبرو شود.به گزارش گل چرم به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، سید جواد ساداتی نژاد در حاشیه مراسم آغاز گام دوم «طرح جهش تولید در دیم زارها» در ۱۵ استان کشور، اضافه کرد: گام دوم طرح جهش تولید در دیم زارها با همراهی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در سطح ۲.۶ میلیون هکتار در دیم زارهای ۱۵ استان کشور و با مشارکت ۳۰۰ هزار نفر کشاورز اجرا خواهد شد که این اقدام می تواند حدود یک میلیون تن تولید محصولات کشاورزی را افزایش دهد.
وزیر جهاد کشاورزی اظهار نمود: با تأمین مالی ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، کشاورزان در تهیه بذر، تسهیلات برای خرید ماشین آلات و بیمه محصول حمایت می شوند و کشاورز با مدیریت ریسک بهتر مبادرت به کشت می کند، همینطور آموزش مجانی در این طرح کیفیت محصول را زیاد می کند و بدین سان رشد چند برابری در تولید محصولات دیم خواهیم داشت.
ساداتی نژاد ابراز امیدواری کرد که این طرح بتواند در سالهای آینده توسعه پیدا کند و در تمام دیم زارهای کشور اجرایی شود.
افت ۵۰ درصدی تولید جوجه یکروزه علت افزایش قیمت تخم مرغ
وزیر جهاد کشاورزی درباره افزایش قیمت تخم مرغ اظهار داشت: در بخش طیور آنچه در زنجیره تولید رخ داده، به زنجیره مرغ اجداد و ۱۸ ماه قبل باز می گردد ازاین رو امروز هر تصمیمی بگیریم نمی توانید اثر آنرا تا هفته آینده ببینید مگر در حوزه واردات اقدامی صورت گیرد.
وی اضافه کرد: کاهش جوجه ریزی از بهمن سال ۹۹ تا اردیبهشت سال ۱۴۰۰ و افت حدود ۵۰ درصدی تولید جوجه یکروزه سبب شد امروز خروجی تخم مرغ با کاهش روبرو شود، ازاین رو برنامه ریزی ها احتیاج به زمان دارد تا بازار را به ثبات کامل و بدون نوسان برساند.
ساداتی نژاد افزود: اتحادیه ها با تمام توان درحال فعالیت هستند تا حوزه مرغ و تخم مرغ بتواند نیاز مردم را تأمین کند.
حمایت از تولید خط قرمز وزارت جهاد کشاورزی است
وزیر جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: اهتمام وزارت جهاد کشاورزی بر حفظ تولید و صیانت از حقوق مصرف کننده است؛ ازاین رو این وزارت خانه تمام تلاش خویش را به کار می برد تا یک محصول باکیفیت و با قیمت مناسب در اختیار مردم قرار دهد. ما در ابتدای دولت هستیم و رئیس جمهوری بر سفره مردم تاکید بسیاری دارد اما برای انجام امور به زمان نیاز داریم تا سفره مردم را به نحو احسنت تأمین نماییم.
ساداتی نژاد درباره با تغییر قیمت تخم مرغ اظهار داشت: مذاکراتی در این حوزه توسط معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی در حال انجام می باشد تا با رعایت حقوق مصرف کننده یک ساز و کاری را اجرا نماییم که به تولید اقتصادی هم ضرر و زیان وارد نشود.
وی با اشاره به اینکه کشاورزی یک بنگاه اقتصادی می باشد که اگر سودده نباشد تولید استمرار پیدا نمی کند، اضافه کرد: با کاهش عرضه، قیمت کالا افزایش می یابد ازاین رو خط قرمز ما این است که از تولید حمایت نماییم تا به پایداری تولید، کیفیت و سلامت تولید و قیمت مناسب برای مصرف کننده برسیم.


منبع:

1400/07/12
22:06:06
5.0 / 5
668
تگهای خبر: آموزش , اتحادیه , بازار , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
گل چرم