وزیر جهاد كشاورزی:

ظرفیت های بخش تعاون در اقتصاد ایران هویدا نشده است

ظرفیت های بخش تعاون در اقتصاد ایران هویدا نشده است

گل چرم: وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: بااینکه بخش تعاون یکی از ستون های سیاست اقتصاد مقاومتی است اما هنوز ظرفیت های این بخش در خروجی های اقتصاد ایران هویدا نشده است.


به گزارش گل چرم به نقل از مهر، سیدجواد ساداتی نژاد امروز در نشست مشترک با اعضای کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون ایران اظهار نمود: اتاق تعاون نماینده غیردولتی بخش تعاون در مجامع داخلی و بین المللی است که نقش مهمی در افزایش سهم بخش تعاون در تولید، اشتغال و توسعه صادرات در زمینه غیرنفتی دارد.
وزیر جهاد کشاورزی اضافه کرد: یکی از ستون های تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی نیز، اتاق تعاون است پس در وزارت جهاد اعتقاد داریم که اتاق تعاون می تواند در اقتصاد مقاومتی نقش آفرینی کند و سبب افزایش تولید شود.
وی افزود: همین طور در بحث بازار رسانی و مشکلاتی که در زمینه بازار داریم اتاق تعاون و مجموعه های وابسته به این نهاد می توانند کمک کننده باشند.
ساداتی نژاد اظهار داشت: این که تا به امروز استفاده مطلوبی از ظرفیت اتاق تعاون نشده را قبول داریم که این مساله ادله مختلفی دارد اما شاید یکی از دلایلش خود حوزه تعاون باشد که طی سالهای قبل این ذهنیت را به وجود آورده است. به هر حال در خروجی های اقتصاد کشور هنوز ظرفیت های بخش تعاون هویدا نشده است.
وی اضافه کرد: یکی از وظایف اتاق تعاون بخش کشاورزی و دامپروری است یعنی اتاق تعاون بیشترین وابستگی و تعامل را با حوزه کشاورزی و دامپروری دارد برای اینکه این دو بخش بیشتر می توانند روابط تعاونی را بپذیرند.
ساداتی نژاد اضافه کرد: ما اتاق تعاون را از وزارت جهاد کشاورزی می دانیم و حتما این ظرفیت می تواند بخش کشاورزی و دامپروری را متحول کند. چونکه رویکرد جهادی یکی از ستون ها و محورهای اتاق تعاون است.
وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به برخی دلخوری ها در واگذار نکردن امور به بخش خصوصی، اظهار داشت: هفته قبل از اتحادیه فرآورده های لبنی درخواست کردیم که برای پشتیبانی از قشر کم درآمد جامعه برای تعدادی از کالاهای اساسی درصدی تخفیف در نظر بگیرد وزارتخانه هیچ دستوری در خصوص میزان درصد برای اتحادیه در نظر نگرفت.
وی اشاره کرد: اتحادیه بدون نظارت و دستور دولت موفق شد در کمتر از یک هفته درخواست ما را عملیاتی کند. این تجربه به ما نشان داد که اعتماد به بخش خصوصی نادرست نیست.
وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: حذف واسطه ها با دستور امکان پذیر نیست. در حذف واسطه ها تشکل ها باید ورود کنند چونکه آنها در شروع و اختتام پروسه تولید حضور دارند.
وی از اتاق تعاون درخواست نمود که برای تامین کالای اساسی و آرامش بازار ظرفیت های خودرا نشان دهد.


منبع:

1400/07/21
09:46:47
5.0 / 5
504
تگهای خبر: آرامش , اتحادیه , بازار , تجربه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
گل چرم