یك مقام مسئول اعلام كرد؛

ابلاغ ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات تکمیلی مکانیزاسیون کشاورزی

ابلاغ ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات تکمیلی مکانیزاسیون کشاورزی

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی اظهار داشت: روز گذشته ۷۰۰ میلیارد تومان به منظور تسهیلات تکمیلی مکانیزاسیون کشاورزی برای استانهای سراسر کشور ابلاغ گردیده است.به گزارش گل چرم به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، کامبیز عباسی، اظهار نمود: با پیگیری های وزیر جهاد کشاورزی و همراهی های بانک عامل حوزه کشاورزی، روز گذشته ۷۰۰ میلیارد تومان به منظور تسهیلات تکمیلی مکانیزاسیون کشاورزی برای استانهای سراسر کشور ابلاغ گردیده است.
وی اضافه کرد: در ۶ ماهه اول سالجاری بیشتر از ۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان جذب سرمایه گذاری در حوزه مکانیزاسیون کشاورزی داشتیم که نسبت به سال قبل تقریباً دو برابر شده و رشد ۱۰۰ درصدی داشته است.
رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی با بیان اینکه ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به سرعت به استان ها ابلاغ خواهد گردید، اظهار داشت: این سرمایه بعنوان یک سهمیه تکمیلی تسهیلات خط اعتباری شماره ۹ است و امیدواریم جذب این تسهیلات هم به سرعت صورت گیرد.
وی ضمن اشاره به اینکه سال جاری وضعیت عرضه و جذب تراکتور خیلی خوب بود، خاطرنشان کرد: علیرغم محدودیت ها و افزایش تقاضا نسبت به عرضه، از آغاز سالجاری تابحال بیشتر از ۱۲ هزار پیش فاکتور صادر شده و نزدیک به ۱۱ هزار دستگاه از این پیش فاکتورها عملیاتی شده است، همینطور تراکتورسازی ایران هم نزدیک به ۶ هزار و ۵۰۰ دستگاه تراکتور را تحویل داده است، ضمن اینکه ۵ هزار دستگاه تراکتور مانده تعهد از سال قبل خویش را هم تسویه کرده است.
عباسی افزود: تا امروز حدود ۱۷ هزار دستگاه تراکتور درحال ورود به بخش کشاورزی است و حدود ۴ هزار دستگاه هم مانده تعهد کارخانه تراکتور سازی است که تا دو ماه دیگر به دست کشاورزان خواهد رسید.
به گفته وی، علاوه بر ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات در نظر گرفته شده برای بخش مکانیزاسیون، حدود ۳۸۰۰ دستگاه تراکتور به صورت پیش فروش نقدی به فروش خواهد رسید.
رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی تصریح کرد: برای نیمه دوم سال بر روی ادوات و دنباله بندهای کشاورزی هدفگذاری کرده ایم و سرمایه گذاری ابلاغ گردیده به استان معطوف به تهیه این تجهیزات است و این هدفگذاری در تمام زیر بخش های زراعت، باغبانی، دام و طیور و گلخانه ها ترسیم شده است.

1400/08/11
09:00:14
5.0 / 5
557
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
گل چرم