یک غذای ساده چند؟

یک غذای ساده چند؟

گل چرم: بنا بر اعلام مرکز آمار ایران هر قوطی کنسرو ماهی 180 گرمی مهرماه امسال نسبت به مهر سال قبل 38.2 درصد افزایش قیمت داشته است. سوالی که در این میان مطرح می شود این است که یک خانواده چهارنفره برای تهیه یک غذای ساده با کنسرو ماهی چقدر باید هزینه کنند؟به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، سالهای قبل کنسرو ماهی غذای ساده و ارزان قیمتی محسوب می شد و برای خیلی از خانواده ها به سبب قیمت مناسب جایگزین گوشت قرمز و سفید شده بود اما مدتهاست که به سبب افزایش قیمت آن در یک مرحله به بالای ۲۰ هزار تومان و در مرحله دوم به بالای ۳۰ هزار تومان این کالا از سبد غذایی مردم حذف یا در سفره های آنها بسیار کمرنگ شده است.

سوالی که در اینجا مطرح می شود و در این گزارش می خواهیم به آن پاسخ دهیم این است که افزایش قیمت کنسرو ماهی چه تاثیری بر سفره های مردم گذاشته است و تهیه یک غذای ساده با این کالا چقدر هزینه دارد؟

لازم به ذکر است که قیمت های درج شده در جدول زیر حدودی بوده و ممکنست قیمت ها در مناطق مختلف تهران اندکی کمتر با بیشتر باشد.
کالا قیمت کنسرو ماهی(۱۸۰ گرمی) هر قوطی ۲۸ تا ۳۲ هزارتومان نان سنگک هر عدد۴۰۰۰ تا ۶۰۰۰تومان نان لواش هر عدد ۵۰۰ تا ۶۰۰ تومان نان بربری هر عدد۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ تومان نوشابه(یک و نیم لیتری) حدود ۱۴ هزارتومان گوجه فرنگی کیلویی۱۲ تا ۱۴هزارتومان اگر فرض نماییم یک خانواده چهارنفره برای تهیه یک وعده غذایی به دو قوطی کنسرو ماهی، دو عدد نان سنگک نیاز داشته باشند بنا بر جدول بالا بدون در نظر گرفتن مخلفات باید برای آن حداقل ۶۴ هزارتومان و حداکثر ۷۶ هزارتومان هزینه بپردازد که با احتساب مخلفات ساده ای چون یک عدد نوشابه یک و نیم لیتری و نیم کیلو گوجه فرنگی قیمت تمام شده این غذا به حدود ۸۴ تا۹۶ هزارتومان خواهد رسید.
گفتنی است قیمت های به دست آمده ممکنست بسته به تعداد نان، نوع نان و نوع و میزان مخلفات کمتر یا بیشتر هم باشد.
منبع:

1400/08/13
20:42:21
5.0 / 5
695
تگهای خبر: سفر , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
گل چرم