معاونت سلامت و امنیت غذایی در سازمان حفظ نباتات تشکیل می شود

معاونت سلامت و امنیت غذایی در سازمان حفظ نباتات تشکیل می شود

رییس سازمان حفظ نباتات کشور اظهار داشت: معاونت سلامت و امنیت غذایی در سازمان حفظ نباتات تشکیل می شود.


به گزارش گل چرم به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، شاهپور علائی مقدم درباره شرایط صادرات محصولات کشاورزی اظهار داشت: شرایط صادرات و قرنطینه کشورها تغییر کرده است و از حالت محصول محور به حالت بسترمحور تغییر یافته است یعنی محصولات باید شناسه دار شوند.
وی با تاکید بر این که پیش نیاز گواهی بهداشت گیاهی، گواهی آنالیز است، اشاره کرد: با راه اندازی سامانه سماک هماهنگی بیش از پیش بین دستگاهها برای روان سازی صادرات محصولات کشاورزی مهیا می شود.
رئیس سازمان حفظ نباتات کشور با اعلان اینکه امنیت غذایی مقدمه امنیت دفاعی است، گفت: وزارت جهاد کشاورزی سوپاپ امنیت کشور است و تاثیر مستقیم بر اقتصاد، معیشت و امنیت غذایی بسیار راهبردی است.
وی با اعلان اینکه سازمان حفظ نباتات بعنوان اورژانس و طبیب بخش کشاورزی است، اظهار داشت: این سازمان زیربنای بخش کشاورزی است و امنیت غذایی بالا در گرو نقش حیاتی این سازمان است.
علائی مقدم با اشاره به اینکه در وضعیت تحریم ظالمانه درحال صادرات محصولات کشاورزی و ارزآوری برای کشور هستیم، اظهار داشت: بی نظمی در گلوگاه بخش کشاورزی سبب برهم زدن آرامش روانی جامعه می شود و مدیران حفظ نباتات سراسر کشور باید عملکرد حوزه های حفظ نباتات در سراسر کشور را صادقانه مطرح و برای مردم روشنگری کنند.
وی با اعلان اینکه مدتی است که جلسات شورای مهمی به نام شورای حفظ نباتات برگزار نمی گردد اشاره کرد: باید شورای حفظ نباتات کشور را احیا نماییم و در آن جلسات به موضوعات مرتبط رسیدگی و تصمیم گیری نماییم.
علایی مقدم با بیان این که در بحث اصلاح قانون پیشنهاد شده که نام سازمان تغییر یابد، گفت: نام سازمان باید به شکلی انتخاب گردد که نشان دهنده شرح وظایف سازمان باشد و در این خصوص پیشنهاداتی ارائه شده است.
به گفته وی، با دستور وزیر جهاد کشاورزی، معاونت سلامت و امنیت غذایی نیز در سازمان حفظ نباتات کشور تشکیل خواهد شد.

1400/10/20
23:44:59
5.0 / 5
609
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
گل چرم