رییس سازمان توسعه تجارت مطرح كرد

فرصت اصلاح نظام یارانه ای برای صادرکنندگان

فرصت اصلاح نظام یارانه ای برای صادرکنندگان

رئیس سازمان توسعه تجارت می گوید با حذف ارز ترجیحی فرصتی تازه برای افزایش فعالیت صادرکنندگان به وجود آمده که آنها باید از آن استفاده کنند.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، علی رضا پیمان پاک که به عمان سفر کرده، در جریان دیداری با اعضای سفارتخانه و فعالان اقتصادی ایران در عمان ضمن اشاره به شناسایی راهکارهای توسعه همکاریهای تجاری و برنامه و اراده جدی دولت برای تقویت زیرساخت های تجاری ایران و عمان بخصوص در حوزه حمل و نقل و بانگی اظهار داشت: با اصلاح آئین نامه مشوق های صادراتی، پشتیبانی از صادرات و صادرکنندگان هوشمندتر خواهد شد.
پیمان پاک ضمن اشاره به دیدار خود با رئیس کل بانک مرکزی عمان و همینطور بازدید از نمایشگاه بین المللی لوازم خانه و آشپرخانه، روشنایی، شیرآلات، منسوجات خانگی، صنایع دستی و سنگ و سرامیک عمان، بر حضور در نمایشگاه های عمان و تبادل هیات های تجاری بعنوان یکی از مهم ترین راهکارهای شناخت بازار این کشور و نقش اتاق های مشترک بازرگانی در این حوزه تصریح کرد.
معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران همینطور از پیگیری و تلاش این سازمان جهت ایجاد سامانه های مجازی برای برقراری ارتباط میان فعالان تجاری کشور با طرف های خارجی اطلاع داد.
پیمان پاک ضمن اشاره به این که حذف ارز ترجیحی حامل فرصت های جدیدی برای توسعه صادرات است، استفاده از این فرصت را برای صادرکنندگان مهم برشمرد.
معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران همینطور با عنایت به اظهارات برخی تجار در مورد از دست رفتن بازارهای صادراتی همچون عمان به علت تغییر نرخ ها و مقررات صادراتی، با تکیه بر این که دولت جدید هیچ نوع ممنوعیتی را فرا روی صادرات نمی پذیرد، به آغاز بررسی امکان ایجاد پیش اظهار صادراتی با هدف پیشگیری از تاثیرپذیری صادرات از بخشنامه ها و مقررات جدید اشاره نمود.
در این جلسه دبیر اتاق مشترک بازرگانی ایران و عمان و چند نفر از اعضای هیات تجاری مذکور به عرضه دیدگاه های خود در مورد بازار عمان و مشکلات و موانع توسعه صادرات به این کشور پرداختند.
در آستانه سفر رئیس جمهور ایران به عمان، علیرضا پیمان پاک، معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در راس هیاتی بلندپایه تجاری، بازاریابی متشکل از ۳۰ شرکت خصوصی، نمایندگان سازمان بنادر و صندوق ضمانت صادرات روز دوشنبه وارد این کشور شد و مورد استقبال مقامات عمانی همچون مدیرکل تجارت وزارت صنایع، بازرگانی و توسعه سرمایه گذاری سلطنت عمان و همینطور علی نجفی خوشرودی، سفیر ج. ا. ایران در مسقط قرار گرفت.
منبع:

1401/02/29
14:08:42
5.0 / 5
194
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
گل چرم