در گفت وگو با گل چرم اعلام شد

صدور گواهینامه بین المللی برای محصولات دانش بنیان در کشور امکان پذیر شد

صدور گواهینامه بین المللی برای محصولات دانش بنیان در کشور امکان پذیر شد

یکی از شرکت های دانش بنیان با مشارکت شرکت های تولیدکنندگان و پژوهشگران دانشگاهی، آزمایشگاهی را با اعتبار بین المللی برای صدور گواهینامه های استاندارد تاسیس کردند که بگفته آنها شرکتها می توانند با این گواهینامه ها، محصولات خودرا به سایر کشورها صادر کنند.


سید محسن میرصدری، مدیر عامل این شرکت دانش بنیان در گفت و گو با ایسنا، اظهار داشت: این شرکت با مشارکت دانشگاه های بزرگ کشور و تولیدکنندگان صنعتی در امتداد ایجاد یک لابراتوار معتبر بین المللی تشکیل شده است. خدمات این لابراتوار قابلیت ردیابی بین المللی را دارد.
وی با اعلان اینکه این لابراتوار مرجع صدور گواهینامه محصول نیز محسوب می شود، اظهار نمود: کلیه خدمات تحت پوشش صندوق نوآوری و شکوفایی است؛ بدین جهت شرکت های دانش بنیانی که درخواست دریافت خدمات این لابراتوار را دارند، می توانند بصورت بلاعوض و در قالب گرنت از این صندوق دریافت نمایند.
میرصدری با اعلان اینکه این مجموعه دارای ۲۴ لابراتوار دارای ایزو است، تصریح کرد: خدمات این لابراتوار در سطح بین المللی اعتبار دارد، به شکلی که در خارج از کشور نتایج تست های ما مورد پذیرش قرار می گیرد.
مدیر عامل این شرکت دانش بنیان اشاره کرد: ما به عنوان نخستین نهاد ایرانی هستیم که به عنوان نهاد صدور گواهینامه محصول (تایید صلاحیت محصول با استاندارد ISO/IEC۱۷۰۶۵) به شمار می رویم و گواهینامه صادر شده از طرف این شرکت، مورد تائید سایر کشورها است.
وی افزود: بر این اساس شرکت های دانش بنیان هم می توانند آزمون های مربوط به محصولات تولید خودرا در داخل کشور اجرائی و هم گواهینامه های معتبر را از داخل تهیه کنند، ضمن آنکه با این گواهینامه می توانند محصولات خودرا صادر کنند.
میرصدری به مزایای خدمات این لابراتوار اشاره نمود و اظهار داشت: از آنجا که شرکتها برای انجام تست های مربوط به صدور گواهینامه ها نیاز به پرداخت ارز ندارند، قیمت تمام شده محصول کاهش پیدا می کند.
وی با اعلان اینکه خدمات این شرکت شامل تجهیزات حوزه های برق و الکترونیک، نفت و گاز، تجهیزات پزشکی، تجهیزات مخابراتی و لوازم خانگی می شود، اشاره کرد: برمبنای تجهیزات و زیر ساخت هایی که در این شرکت فراهم شده، امکان بررسی محصولات برمبنای استانداردهای داخلی و بین المللی وجود دارد و بر این اساس تا حالا بیش از ۱۰ هزار تست انجام دادیم و برای ۵۰ محصول و تجهیز ضد انفجار گواهینامه هایی با همکاری اتحادیه اروپا صادر کرده ایم.
بگفته میرصدری، ۱۰۰ گواهینامه نیز برای تجهیزات برق و الکترونیک صادر گردیده است.1401/04/21
10:08:57
5.0 / 5
161
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
گل چرم