منشا آلودگی نفتی در ساحل بحرکان هندیجان چه بود؟

منشا آلودگی نفتی در ساحل بحرکان هندیجان چه بود؟

به گزارش گل چرم، خوزستان فرماندار هندیجان با اعلان اینکه آلودگی نفتی مشاهده شده در بحرکان به سبب جزر و مد دریا از بین رفته است، اظهار داشت: اداره محیط زیست شهرستان هم اکنون پیگیر موضوع است.عبدالحسن دریایی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به مشاهده آلودگی نفتی در ساحل بحرکان هندیجان اظهار داشت: تصاویر ویدیویی توسط یکی از صیادان از آلودگی نفتی در ساحل بندر بحرکان گرفته شده است که نشان دهنده وجود آلودگی نفتی در ساحل بحرکان هندیجان است.

وی اضافه کرد: بعد از مشاهده این مساله کارشناسان سازمان حفاظت محیط زیست به منطقه مراجعه کردند اما امکان نمونه برداری جهت بررسی بیشتر موضوع وجود نداشت و آلودگی نفتی مشاهده شده در بحرکان به سبب جزر و مد دریا و بالا آمدن گل و لای از بین رفته است.

فرماندار هندیجان عنوان کرد: بر طبق آنچه در سالهای قبل نیز رخ داده است، احتمالاً این آلودگی نفتی مربوط به سکوی نفتی تحت نظر شرکت نفت فلات قاره باشد.

دریایی عنوان کرد: اداره محیط زیست شهرستان هم اکنون پیگیر موضوع است و بعد از انجام بررسی های دقیق و مشخص شدن نتایج نهایی علت دقیق این مساله اطلاع رسانی خواهد شد.

به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، در ایام اخیر ویدیویی از وجود آلودگی نفتی در ساحل بندر بحرکان شهرستان هندیجان در فضای مجازی انتشار یافته بود.

منبع:

1401/07/01
14:45:24
5.0 / 5
171
تگهای خبر: محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
گل چرم