رئیس سازمان جهاد كشاورزی خوزستان خبر داد؛

تامین گندم ۱۲میلیون نفر درخوزستان

تامین گندم ۱۲میلیون نفر درخوزستان

به گزارش گل چرم، رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با اعلان اینکه خوزستان تامین کننده گندم 12 میلیون نفر در کشور است، اظهار داشت: خرید تضمینی گندم از مرز یک میلیون و 636 هزار تن گذشت.به گزارش گل چرم به نقل از مهر، سید رحمت الله پریچهر شامگاه سه شنبه ضمن بازدید از اداره کل غله و خدمات تجاری خوزستان اظهار داشت: خرید تضمینی گندم و تجاری همچون با اهمیت ترین فرآیندهای این سامانه شمرده می شود.
وی به روند ثبت اطلاعات در این سامانه اشاره و بیان کرد: کار این سامانه با ثبت اطلاعات کشاورز از سامانه پهنه بندی جهاد کشاورزی شروع شده و بعد از مشخص شدن نوع محصول، می توان اطلاعاتی همچون پیش بینی میزان محصول، میزان و تاریخ تحویل و اطلاعات ارسال شده به بانک را در این سامانه مشاهده کرد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با اعلان اینکه تحویل گندم برداشت شده از سطح مزارع استان به مراکز دولتی با استقبال بی نظیر کشاورزان روبه رو شده است، اظهار داشت: خرید تضمینی گندم در استان همچنان ادامه دارد.
پریچهر با اعلان اینکه رکورد خرید گندم در خوزستان نسبت به سنوات قبل شکسته شده و خوزستان نیز تامین کننده گندم ۱۲ میلیون نفر در کشور است، خبر داد: تا حالا یک میلیون و ۶۳۶ هزار و ۲۰۹ تن گندم بصورت تضمینی از کشاورزان استان خریداری شده که نسبت به زمان مشابه سال قبل ۲۱ درصد افزایش داشته و این روند همچنان ادامه دارد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان به واریز ۱۹۵ میلیارد تومان بصورت علی الحساب به حساب کلزا کاران استان اشاره و اشاره کرد: با پیگیری های انجام شده تا کنون بیش از ۹ میلیارد تومان بوسیله بانک عامل (کشاورزی) به حساب کشاورزان استان واریز شده است.
وی به راه اندازی باشگاه گندم یاران در استان اشاره نمود و اظهار داشت: این باشگاه به همت سازمان جهاد کشاورزی و مدیریت هماهنگی ترویج سازمان راه اندازی شده و کشاورزان با عملکرد بالای هفت تن در هکتار عضو این باشگاه خواهند شد.


منبع:

1402/03/03
14:09:13
5.0 / 5
326
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
گل چرم