خرید تضمینی ۶۷ هزار تن برگ سبز چای

چایكاران راضی اند

چایكاران راضی اند

به گزارش گل چرم رئیس سازمان چای از خرید تضمینی حدود ۶۷ هزار تن برگ سبز چای از چایكاران اطلاع داد و اظهار داشت: با همكاری خوب كارخانه های چای تابحال حدود ۸۳ درصد مطالبات چایكاران پرداخت شده است و چایكاران از نرخ و نحوه خرید تضمینی محصولشان راضی هستند.


حبیب جهانساز در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: از آغاز فصل برداشت چای تابحال حدود ۶۷ هزار و ۷۰۰ تن برگ سبز چای از چایكاران به ارزش حدود ۲۰۵ میلیارد تومان خریداری نموده ایم كه از این مبلغ حدود ۸۳ درصد یعنی ۱۶۹ میلیارد تومان به كشاورزان پرداخت شده است.
وی با اشاره به اینكه ۷۴ درصد برگ سبز چای خریداری شده درجه یك و ۲۶ درصد درجه دو است، افزود: در سال های گذشته همواره درصد چای كیفی و درجه یك در چین اول و چین بهاره، بیشتر از دیگر فصول برداشت چای است كه البته بارندگی های مناسب و انجام عملیات به زراعی و تغذیه گیاهی در این زمینه اثرگذار می باشد. اما در چین تابستانه به علت گرمای هوا و بارش كم، قدری از كیفیت چای ایرانی كاسته شد كه امیدواریم با بارش های اخیر در چین های بعدی جبران شود.

حركت به سمت خرید توافقی اما با نظارت
رئیس سازمان چای كشور اعلام نمود: همه برگ سبز چای چایكاران توسط سازمان چای و كارخانه های بخش خصوصی خریداری می شود و الان وضعیت بگونه ای است كه صنایع تولیدكننده چای خشك، برگ سبز را از چایكاران ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ تومان گران تر می خرند و این یعنی به سمتی حركت می نماییم كه خرید توافقی جایگزین خرید تضمینی شود.
جهان ساز تصریح كرد: سازمان چای بعنوان متولی و بخش حاكمیتی در این زمینه، هیچ وقت چای و چایكاران را رها نمی كند و در كنار خرید كارخانه های فرآوری چای، بخشی از كار را برعهده گرفته تا همچون ادوار و دولت های گذشته چایكاران متحمل زیان نشوند و چای ایرانی روند رو به رشد خودش در تولید و بازار را روز به روز ادامه دهد.1398/04/28
11:41:19
5.0 / 5
5567
تگهای خبر: بازار , تولید , كیفیت , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان گل چرم
گل چرم