در نشست با اعضای شورای ملی زعفران مطرح شد؛

دستور وزیر صنعت برای تدوین برنامه توسعه زعفران تا ۳ هفته آینده

دستور وزیر صنعت برای تدوین برنامه توسعه زعفران تا ۳ هفته آینده

گل چرم: وزیر صنعت با بیان اینكه برنامه  جامع توسعه زعفران تا سه هفته آینده تدوین شود، اظهار داشت: برای رفع مسائل مربوط به زعفران در صورت ارائه پیشنهادات كارگشا موارد را در شورای عالی صادرات پیگیری می نماییم.به گزارش گل چرم به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، رضا رحمانی در نشست هم اندیشی با اعضای شورای ملی زعفران گفت: نظرات تخصصی بخش خصوصی كه مبتنی بر رویكرد های راهگشا در حوزه صنعت و تجارت باشد، مورد احترام و حتی محل تصمیم گیری های وزارت صنعت، معدن و تجارت است و درباره زعفران هم برنامه ی جامع توسعه زعفران كشور باید تدوین و ارائه شود.
رحمانی گفت: زعفران كالای خاص تولیدی كشور است و شورای ملی زعفران متولی تهیه برنامه جامع توسعه زعفران است و باید در این راه از همه عوامل موثر شامل وزارت صمت، اتاق بازرگانی، تشكل ها، انجمن های تخصصی، كمسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، بانك مركزی، استاندارد، بورس، دانشگاه ها، استارت آپ ها و البته مسئولان استان های خراسان رضوی و جنوبی همفكری لازم را بگیرد.
وی اشاره كرد: طی ۳ هفته آینده، بسته اولیه تدوین و ارائه شود تا بخش های موثر نظرات خودرا عرضه كنند و خروجی نظرات ارائه شده برای انجام اقدامات مقتضی در مورد محصول زعفران به كار بسته شود.
رحمانی افزود: فعالان اقتصادی برای اصلاح روش اجرایی تعهدات ارزی صادرات، تولید كنندگان و صادر كنندگان اگر پیشنهاد موثری دارند ارائه كنند، حتما بررسی می شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت اشاره كرد: البته این پیشنهادات باید در یك چارچوب مشخصی باشد كه مورد پذیرش بانك مركزی هم قرار گیرد.
وی افزود: ساماندهی بازار زعفران و بازار سوغات دو اولویت وزارت صمت است و كه علاوه بر توسعه تجارت استان به صورتی در تجارت كشور نیز نقش موثری دارد.
رحمانی بیان كرد: برای رفع مسائل مربوط به محصول زعفران آمادگی لازم برای بكارگیری تمام ظرفیت ها وجود دارد و در صورت ارائه پیشنهادات كارگشا، موارد را در شورای عالی صادرات پیگیری خواهیم كرد.
وی اظهار داشت: در امتداد تحقق اهداف توسعه ای بخش تولید و تجارت نیاز جدی به همكاری دو سویه بخش دولتی و خصوصی است.
وزیر صمت اشاره كرد: ما حاضریم خیلی از اختیارات را به بخش خصوصی تفویض نماییم ولی این مهم منوط به پذیرش مسئولیت از جانب بخش خصوصی نیز است.
رحمانی با اشاره به رایزنی های گوناگون برای رفع موانع بانكی در عرصه تولید و تجارت از جانب وزارت صمت، اظهار داشت: موارد مد نظر صادر كنندگان زعفران باید كاملا شفاف و قابل اجرا باشد تا به نتایج قابل حصول دست یابیم.
این عضو كابینه دولت دوازدهم اشاره كرد: آمادگی كامل داریم اختیارات كامل وزارت صمت را به مسئولان استانی همچون خراسان رضوی تفویض نماییم و از تصمیمات قانونی قابل اجرای مدیران این استان ها با جدیت حمایت نماییم.


منبع:

1398/05/19
18:42:05
5.0 / 5
4921
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
گل چرم