ماجرای زمین هایی كه با دروغ مصادره شدند

ماجرای زمین هایی كه با دروغ مصادره شدند

به گزارش گل چرم امام جمعه قزوین اظهار داشت: متأسفانه شاهدیم برخی ها با دروغ زمین های هفت سنگان و نیاوران قزوین را به نفع خودشان مصادره كردند و با این كار، خویش را بنده و برده دنیا كردند.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، آیت الله عبدالكریم عابدینی در نشست ماهانه ائمه جمعه استان قزوین كه در دفتر نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد، اظهار نمود: امام حسین (ع) می فرمایند به راستی كه مردم بنده دنیا هستند و دین لقلقه زبان آن هاست؛ متأسفانه شاهدیم برخی ها با دروغ زمین های هفت سنگان و نیاوران قزوین را به نفع خودشان مصادره كردند و با این كار، خویش را بنده و برده دنیا كردند.
امام جمعه قزوین تصریح كرد: متأسفانه آنها نامه هایی كه برای مسؤلان قضایی كشور می فرستند، بر مبنای مستندات موجود و اتفاقاتی كه در هفت سنگان رخ داده نیست و به همین خاطر تصمیم های گرفته شده به منافع ملی و بیت المال صدمه وارد می نماید.
قبل از این هم نماینده ولی فقیه در استان قزوین اظهار داشته بود: نسبت به زمین خواری هفت سنگان ذره ای تردید وجود ندارد چونكه اراضی هفت سنگان زمین كشاورزی بوده است كه به تعاونی مسكن فروخته شده و این امر یك رسوایی است.
آیت الله عبدالكریم عابدینی در گفتگو با خبرنگار ایسنا، با تاكید بر مطلب فوق تصریح كرده بود: تعاونی مسكن به هیچ وجه نمی تواند طرف معامله زمین كشاورزی باشد.
وی افزود: متخلفان اگر بگویند زمین كشاورزی بوده و قبلاً تغییر كاربری پیدا كرده است باید اظهار داشت كه اگر تغییر كرده شما چرا زمین های مرغوب را به قیمت ارزان خریداری كردید و این امر هم تخلف بوده است.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین تصریح كرد: مسئول مربوطه كه این تخلف را انجام داد یك خائن بود و از موقعیت شغلی خود سوءاستفاده كرد، برخی از این اراضی توسط افرادی در روستایی در استان فارس خریداری شده است یعنی در قزوین سر كشاورز كلاه رفته و فرد دیگری از آن سوی كشور صاحب آن است.

وی مطرح كرد: من به دستگاه قضایی اعلام كردم و به صراحت گفتم كه فرد مذكور خیانت و زمین خواری كرده است و اگر این گونه نبود ضد من شكایت كنید، اگر حرف من خلاف است از آن فرد حمایت كنید و عدم حمایت شما از مدیر مربوطه به مفهوم تخلف او است.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین عنوان كرد: تا حدودی ترمز زمین خواری در استان قزوین كشیده شده است و فرصت طلبان متوجه شدند كه مسؤلان و رسانه ها آنها را رصد می كنند و ما منتظریم بزودی خبرهای خوبی را از پیگیری های دستگاه قضایی در مورد پرونده هفت سنگان بشنویم.
رئیس سازمان بازرسی كل كشور هم در مردادماه از ورود این سازمان به ساخت وسازهای غیرقانونی و میلیاردی در باستی هیلز لواسان و هفت سنگان قزوین اطلاع داد.
ناصر سراج در گفتگو با ایسنا در پاسخ به سوالی در ارتباط با اینكه آیا سازمان بازرسی كل كشور به ساخت وسازهای غیرقانونی و میلیاردی در باستی هیلز لواسان و هفت سنگان قزوین ورود داشته است؟ اظهار نمود: ما به همه موضوعات ورود داریم اما متاسفانه به سبب محرمانه بودن نمی توانیم تا پیش از دادگاه و قطعیت حكم آنرا افشا نماییم.
به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، هفت سنگان شهرك لاكچری دیگری در اطراف قزوین است كه غیر قانونی ساخته شده است.
1398/06/11
19:10:42
5.0 / 5
5962
تگهای خبر: خرید , كشاورزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
گل چرم