معاون وزیر جهاد كشاورزی اعلام كرد:

ارزش آب، شعار امسال روز جهانی آب

ارزش آب، شعار امسال روز جهانی آب

به گزارش گل چرم معاون وزیر جهاد کشاورزی در پیامی به مناسبت 22مارس، روز جهانی آب اعلام نمود: شعار امسال این روز جهانی، ارزش آب و معنای آب برای مردم، ارزش واقعی آن و چگونگی محافظت و استفاده از آنست.


به گزارش گل چرم به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، علیمراد اکبری ارزش نهادن بر آب را از وجوه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی دانست و اظهار داشت: معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی، تقویت برنامه بنیادین خودرا در شناختن هرچه دقیق تر ارزش آب برای مردم و حفاظت از این منبع خدادادی با بهره بردن از تجربیات جهانی و تکیه بر نیروهای خلاق و جوان کشور همچون سنوات قبل در دستور کار سال ۱۴۰۰ خود قرار می دهد.
اکبری، افزایش راندمان آب کشاورزی را از اهداف وزارت جهاد کشاورزی در امتداد استفاده مناسب و بهینه از منابع آبی کشور و برنامه ای جامع برای حفظ منابع آبی کشور عنوان نمود و اضافه کرد: تجهیز کردن اراضی کشاورزی به سامانه های نوین آبیاری بعنوان راهکاری موثر و کارآمد در جهت صرفه جویی در مصرف آب کشاورزی و افزایش راندمان در سال ۱۴۰۰ نیز در سراسر کشور انجام می شود.
معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی اشاره کرد: باید به روز جهانی آب بعنوان روز ترویج و آگاه کردن مردم در مورد حفظ و صرفه جویی آب توجه بیشتری کرد.


منبع:

1400/01/07
14:42:55
5.0 / 5
2277
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
گل چرم