اعلام دومین لیست منتخبین و اولویت دهی تخصیص ارز کالاهای کشاورزی

اعلام دومین لیست منتخبین و اولویت دهی تخصیص ارز کالاهای کشاورزی

به گزارش گل چرم، معاونت توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی در ادامه سیاست شفاف سازی مراودات و قراردادهای دولتی در دومین اطلاعیه خود، لیست منتخبین و اولویت دهی تخصیص ارز کالاهای کشاورزی را منتشر نمود.به گزارش گل چرم به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، معاونت توسعه تجاری در امتداد سیاست شفاف سازی و عدم سرگردانی بازرگانان و شرکت های بخش خصوصی، در اطلاعیه شماره ۲، به انتشار لیست ثبت سفارش های ارسال شده به بانک مرکزی اقدام نمود و در این جهت "فهرست منتخبین و اولویت دهی (نظر دستگاه) اختصاص ارز کالاهای کشاورزی" مورخ ۱۴۰۲.۰۲.۱۹ را جهت استفاده عموم به خصوص شرکت های بخش خصوصی منتشر نمود.
پیرو بند ۴ شیوه نامه اولویت دهی (نظر دستگاه) اختصاص ارز کالاهای کشاورزی، به پیوست لیست ثبت سفارش های منتخب و اولویت دهی شده با در نظر گرفتن موارد ذیل اعلام می شود:
- در لیست منتخبین؛ نتیجه بررسی تمام ثبت سفارش های دارای درخواست فیش فعال تا انتهای روز ۱۷ اردیبهشت ماه که از سامانه بانک مرکزی دریافت شده است از نظر احراز شرایط مندرج در شیوه نامه اولویت دهی اختصاص ارز کالاهای کشاورزی قرار داده شده است.
- به جهت ایجاد شفافیت و نیز راهنمایی بازرگانان جهت رفع مسائل، دلیل عدم احراز شرایط در لیست منتخبین نمایش داده شده است. در این لیست عدم تطابق به مدلول بیشتر بودن مجموع ارزش درخواست های فعال از مجموع ارزش کالاهای وارد شده (کوتاژ) شده یا وجود تامین و اختصاص معتبر به میزان کالای وارد شده (کوتاژ) می باشد، در این صورت لازم است بازرگانان با اصلاح فیش و ایجاد تناسب میان ارزش درخواست و ارزش کالای وارد شده (فاقد تامین و تخصیص) این مسئله را مرتفع کنند تا امکان قرارگیری درخواست در لیست منتخب آتی ایجاد شود.
- در لیست نظر دستگاه؛ ثبت سفارش های حائز شرایط، متناسب با نیاز کالایی و منابع ارزی کشور اولویت دهی شده و این لیست در سامانه بانک مرکزی بارگذاری شده است.
- در لیست درخواست های نیازمند اصلاح، ثبت سفارش هایی که با وجود ارسال نظر دستگاه ممکنست در مرحله اختصاص گرفتار مشکل شده باشند اعلام شده است. در صورت بروز مشکل و عدم ایجاد اختصاص برای این موارد، لازم است بازرگانان در نخستین فرصت اقدام به ایجاد فیش مجدد به میزان فیش قبلی کنند تا در ابتدای هفته مجدداً برای این موارد نظر دستگاه ارسال و مشکل آنان مرتفع شود.
لازم به ذکر است اطلاعات مورد نیاز برای اجرای این پروسه از سامانه سایر دستگاهها دریافت می شود و همانگونه که قبل از این نیز اعلام شده است وزارت جهاد کشاورزی هیچ نوع مسئولیتی در قبال نقص اطلاعات نخواهد داشت، هرچند این وزارتخانه به جهت رفع نقصها و تکمیل، به شکل دوره ای مبادرت به دریافت و به روزرسانی اطلاعات می کند.


منبع:

1402/02/27
05:49:12
5.0 / 5
158
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
گل چرم